Dlaczego Ethereum jest tak niedoceniane w porównaniu z Bitcoinem w 2020 r.

Ethereum może być niedoceniane w porównaniu do Bitcoin. Jeden z analityków twierdzi nawet, że ETH jest przygotowany na osiągnięcie parytetu kapitału rynkowego z Bitcoin.

Ethereum jest obecnie niedowartościowany i jest skłonny do wzrostu w perspektywie długoterminowej, potencjalnie osiągając parytet rynkowy z Bitcoin Revolution, twierdzą niektórzy analitycy.

Ethereum może być byczy w dłuższej perspektywie czasowej
Ponieważ Ethereum zbliża się do swojej 5-tej rocznicy, niektórzy obserwatorzy rynku czekają na jego odrodzenie, zwłaszcza w kontekście budzącego się sezonu altówek.

W poniedziałek John Lilic, który pracuje dla firmy blockchain ConsenSys, przypomniał społeczności kryptońskiej, że Ethereum powoli, ale stale zmierza w kierunku parytetu kapitału rynkowego z Bitcoinem, cytując starszego tweeta, który zrobił 5 stycznia.

Na dzień dzisiejszy, liczba Bitcoin’a na rynku przekracza 170 miliardów dolarów. Ethereum jest na drugiej pozycji z mniej niż 27 miliardami dolarów. Jednak na początku roku rozbieżność była jeszcze większa na korzyść Bitcoina, więc wydaje się, że najstarsza krypto waluta rzeczywiście traci na znaczeniu.

Lilic zauważył, że pułap rynkowy Bitcoinu jest obecnie 6,3 razy większy niż ETH, w porównaniu z 10 razy na początku roku. Wysokość opłat wygenerowanych przez Bitcoin spadła do 80% w porównaniu do całkowitych opłat na Ethereum, po wygenerowaniu dwa razy więcej niż Ethereum w styczniu.

Ty też możesz lubić:
Ethereum Blasts Bitcoin w zakresie nowych aktywnych adresów od początku 2020 roku
1,77 mld dolarów TVL: DeFi Markets Hit All-Time High as Yield Farming Flourishes
Nie, nie buduję niczego na Ethereum: Elon Piżmo zaprzecza plotkom
“ETH jest niedoceniana, a my zmierzamy w kierunku parytetu kapitału rynkowego”, podsumował.

Inne wskaźniki również wskazują na niedowartościowanie ETH

Zanim zwolennicy Bitcoinów zaczną się śmiać, powinni przyjrzeć się innym metrykom, które sugerują, że ETH może być niedoceniana. Jednym z kluczowych wskaźników, że sieć Ethereum jest obecnie używana bardziej niż kiedykolwiek, jest zużycie gazu.

Na Ethereum gaz jest spalany za każdą transakcję dokonaną na zdecentralizowanych aplikacjach sieci (dApps) – na przykład podczas handlu na zdecentralizowanych giełdach lub grania w gry NFT. Chodzi o to, że im większe jest zużycie gazu, tym większe jest zapotrzebowanie na Ethereum dApps, co jest pozytywnym sygnałem dla długoterminowej ceny ETH.

Ilość gazu zużywanego na Ethereum osiągnęła na początku lipca rekordowy poziom i obecnie waha się wokół tego szczytu.

Etereum Gaz
Używany gaz eteryczny; Źródło: etherscan.io
Pod koniec maja, niemiecka firma badawcza Blockfyre, zajmująca się badaniami nad kryptografią, wymieniła zużycie gazu oraz trzy inne wskaźniki jako wyraźne oznaki niedowartościowania ETH.

Co więcej, Bitcoin zyskał całą uwagę ze względu na zmniejszenie o połowę i jego status “bezpiecznej przystani”, co mogło spowodować pewne zawyżenie wyceny, nawet poniżej 10.000 dolarów. Inwestorzy prawdopodobnie powinni również zwrócić uwagę na ETH 2.0, aktualizację, która może zmienić sieć na zawsze.

Istnieje jednak szansa, że Ethereum może nigdy nie osiągnąć parytetu kapitału rynkowego z Bitcoinem, ponieważ grozi mu zbiorowe wyprzedzenie przez inne tokeny, w tym ERC20, takie jak LINK i VeChain.